Redakcja "Acta Brutusica"
oraz
Instytut Kosmozoologii Pozagalaktycznej
przy gorącym poparciu
Komitetu Badań Naukowych
ogłaszają
przetarg nieograniczony
na kwotę 1 miliona zł (nowych!)
dla przedsiębiorstw specjalistycznych, poważnych instytucji naukowych oraz osób prywatnych na wykonanie następujących robót:
1. Skuteczne skwantowanie teorii grawitacji w duchu ogólnej kowariancji oraz podanie eleganckiego modelu unifikującego wszystkie znane i nieznane oddziaływania. (Uwaga: przybliżone podejście semiklasyczne w formalizmie słabych pól – wykluczone.)
2. Dowiedzenie lub obalenie hipotezy Riemanna o nietrywialnych zerach funkcji z (dowód tylko bezpośrednim rachunkiem, nie przekraczający 2500 stron znormalizowanego maszynopisu formatu A4, koniecznie z podwójną interlinią).
3. Definitywne rozstrzygnięcie (na gruncie teoretycznym) drażliwej kwestii ewentualnej zamkniętości Wszechświata, jak również obserwacyjna weryfikacja powyższego, tj. podanie wartości parametru Omega z dokładnością lepszą niż 3,75%. Preferowane będą obserwacje radioastronomiczne techniką VLBI.
Do złożenia ofert zapraszamy też wszelkie prężne firmy oraz sławne instytuty zagraniczne z obu półkul naszego globu, które
Oferta winna zawierać:
Termin składania ofert: 2 tygodnie od ukazania się ogłoszenia w “Acta Brutusica", w zaklejonych kopertach z napisem Graw-Riem-Univ.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium wysokości 10% ceny wywoławczej. Otwarcie ofert nastąpi podczas uroczystego zebrania w siedzibie Redakcji “Acta Brutusica", dnia 31 września 1996 r., punktualnie o godz. 2325 CWE. O wynikach przetargu oferenci zostaną poinformowani pisemnie w terminie 17 dni od daty ostatniego nowiu Księżyca.
Zastrzega się prawo swobodnego wyboru oferty, lub też unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.
Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostały przyjęte, przechodzi na potrzeby wyżywienia licznych kotów OA UJ, zaś zaakceptowanemu oferentowi zostaje zarachowane na poczet honorarium.
Od Redakcji: Mnożą się ostatnio rozmaite nieodpowiedzialne głosy powtarzające z uporem maniaka tezy o jakimś rzekomym kryzysie we współczesnej nauce. Jednak powyższe ogłoszenie zadaje wyraźnie kłam takim bzdurnym oszczerstwom. W szczególności nie powinno ono zostawić cienia wątpliwości, co do olbrzymiej skuteczności trzech nierozłącznych atrybutów nowoczesnej wielkiej nauki – pieniądza, kontaktów i konkurencji.