Seminarium doktoranckie

2017/2018 Academic Year

I Semester

9 VI Arun Kumar Puthiavan
Galaxy Kinematics: Dark Matter Distribution
23 XI Bartłomiej Dębski
The inverted semi-detached binary and the reflection effect
pdf
7 XII Błażej Nikiel-Wroczyński
The Tidal Dwarf Galaxies
pdf
14 XII Alicja Konieczny
SN2011fe
pdf
4 I Katarzyna Bronarska
Aurora, substorms and the correlation of ULF waves and
pdf
11 I Joanna Kozakiewicz
18 I Natalia Nowak
Large-scale radio continuum properties of 19 Virgo Cluster galaxies
pdf
25 I Krzysztof Głód
Analysis of astrometric catalogues with vector spherical harmonics
pdf

Semestr II

8 III Aleksander Stachowski
15 III Aleksander Kurek
Diffraction limit from the ground. Methods of increasing angular resolution in celestial imaging
pdf
22 III Mariusz Tarnopolski
Conservative Generalized Bifurcation Diagrams
pdf
5 IV Anna Gierzkiewicz
Scaling Symmetry of the Lane–Emden Equation
pdf
12 IV Piotr Plaszczyk
26 IV Damian Jabłeka
The triple evolution dynamical instability: stellar collisions in the fiels and the formation of exotic binaries.
pdf
17 V Alicja Wierzcholska
HESS J1943+213: a candidate extreme BL Lacertae object
24 V Agata Pępiak
WISE TF: A mid-infrared, 3.4 µm extension of the Tully-Fisher relation using WISE photometry
pdf
7 VI Tobiasz Górecki
14 VI Wojciech Jurusik
14 VI Roberta Del Vecchio
Gamma-ray burst optical lightcurve zoo: comparison with X-ray observations
pdf
28 VI Janusz Nicewicz

Rok akademicki 2011/2012 - terminarz

Semestr I

28 X Anna Gierzkiewicz
Całki pierwsze w astrofizyce
4 XI Janusz Nicewicz
18 XI Jakub Mielczarek
25 XI Damian Jabłeka
Light time effect
pdf
2 XII Justyna Gronowska
13 I Błażej Nikiel-Wroczyński

Semestr II

2 III Joanna Kozakiewicz
9 III Iwona Kotko
Tajemnicza α w dyskach akrecyjnych
pdf
16 III Natalia Nowak
Międzygwiezdne linie CaII jako skala odległości
pdf
23 III Robert Drzazga
30 III Krzysztof Głód
Kosmologiczny problem litu
pdf
13 IV Tomasz Szymański
20 IV Agnieszka Kuźmicz
Gigantyczne radioźródła, właściwości optyczne i radiowe
pdf
27 IV Wojciech Jurusik
18 V Alicja Wierzcholska
25 V Katarzyna Wojtaczka
1 VI Aleksandra Nadkańska
15 VI Agata Pępiak

Rok akademicki 2010/2011 - terminarz

Semestr I

22 X Janusz Nicewicz
5 XI Joanna Kozakiewicz
5 XI Błażej Nikiel-Wroczyński
APERTIF
26 XI Alicja Konieczny
Zaburzenia kosmologiczne. Zaburzenia wektorowe.
pdf
10 XII Robert Drzazga
Ewolucja pola magnetycznego w galaktykach oddziaływujących
17 XII Agata Pępiak
Skąd się bierze akceleracja Wszechświata
14 I Jakub Mielczarek
Kosmiczne laboratorium kwantowej grawitacji - podstawy
14 I Andrzej Gibiec
Historia i rozwój astronomii rentgenowskiej
pdf
21 I Wojciech Jurusik
Absorpcja promieniowania radiowego galaktyk normalnych na niskich częstotliwościach
21 I Beata Pasternak
Symulacje numeryczne w astrofizyce

Semestr II

25 II Aleksandra Nadkańska
18 III Krzysztof Głód
Funkcje eliptyczne
pps
25 III Hubert Siejkowski
Wiatry galaktyczne
1 IV Tomasz Szymański
Obserwacyjne aspekty dysków akrecyjnych w układach podwójnych
8 IV Alicja Wierzcholska
Obserwacje blazarów w dobie Kosmicznego Teleskopu FERMI
15 IV Agnieszka Kuźmicz
Aktywne jądra galaktyk - zmienności optyczne
6 V Iwona Kotko
Od dysków do planet

Rok akademicki 2009/2010 - terminarz

30 X Jakub Mielczarek
Fale uderzeniowe na wodzie - kilwater
pdf
6 XI Hubert Siejkowski
Dynamo galaktyczne, czyli proces odpowiedzialny za kształt pola magnetycznego w galaktykach
pdf
13 XI Katarzyna Kulpa-Dybeł
Magnetic reconnection in weakly stochastic magnetic field
pdf
20 XI Robert Drzazga
Pola magnetyczne w galaktykach karłowatych
27 XI Aleksandra Kurek
Ranking modeli kosmologicznych akcelerującego Wszechświata
odp
4 XII Tomasz Szymański
Badanie struktury dysków akrecyjnych w układach podwójnych
11 XII Elżbieta Kuligowska
Badanie dynamiki radiogalaktyk typu FR II
18 XII Beata Pasternak
Promieniowanie kosmiczne w gromadach galaktyk: od obserwacji do symulacji (i z powrotem)
pdf
8 I Andrzej Gibiec
On the nature of the Cygnus X-2 like Z-track sources
pdf
15 I Magdalena Kulczak-Jastrzębska
22 I Iwona Kotko
Dyski akrecyjne - modele i obserwacje
pdf
26 II Alicja Wierzcholska
PKS 2155-304 wyniki obserwacji HESS'a
5 III Agnieszka Kuźmicz
Wyznaczanie mas czarnych dziur w AGNach
12 III Joanna Kozakiewicz
Powstawanie i ewolucja Układu Słonecznego
19 III Agnieszka Pleti
Procesy promieniste w gorących plamach
11 VI Krzysztof Głód
Zaburzenia w modelach Robertsona-Walkera
odp
11 VI Wojciech Jurusik
Emisja radiowa "normalnych" galaktyk. LOFAR radioteleskop nowej generacji.
18 VI Aleksandra Nadkańska